• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

Детальніше про діяльність АУМ можна також дізнатися з новин школи

Учнівське самоврядування в нашій школі діє на добровільних засадах, на основі єдності інтересів, відповідно до Статуту школи, Конституції України, законів України "Про об'єднання громадян", " Про молодіжні об'єднання та дитячі громадські організації" та Конвенції про права дитини.

Самоврядування в нашій школі спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів.

Актив шкільного учнівського самоврядування

Актив шкільного учнівського

самоврядування

« СВІТ »

Ми : Сміливі, Веселі,Інтелектуальні,

Творчі скрізь і завжди !!!

Голова: Петрук Дарина (8 - Б клас)

Заступник: Сятковська Олександра (9 – А клас)

Секретар: Фрейтах Діана (10 клас)

Центр „Навчальний” - Футрук Інна (9 - Б кл.)

Центр „Культурно-виховний- Дильдіна Анна (9-А кл.)

Центр „Спортивно - оздоровчий–Галяс Микола (8 - Б кл.)

Центр „Інформаційний” - Кирилюк Юлія (11 кл.)

„Барвінкова країна” – Власік Еліна (9 - Б кл.)

Загальні положення учнівського самоврядування

1.1. Організація учнівського самоврядування ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Липини - добровільне об’єднання учнів, утворене для їхнього всебічного розвитку, самореалізації; вироблення навичок співпраці, управління; підтримки та забезпечення прав учнів.

1.2. Організація здійснює свою діяльність відповідно до Законодавчих актів, що регулюють і визначають діяльність дитячих та молодіжних організацій: - Загальної Декларації прав людини (1948 р., ст..25 п.2), - Міжнародного пакту про громадські та політичні права (від 16.12.1966р.), - Конвенції про права дитини (1989р.), - Конституції України (ст.. 36, 37, 52), - Закону України „Про об’єднання громадян” (1992р.), - Декларації про загальні засади державної молодіжної політикив Україні (від. 15.12.1992р.), - Закону України „Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” (від 5.02 1993р., ст.. 13,14,15), - Закону про дії Кабінету Міністрів України щодо реалізації державної молодіжної політики”, - Закону України „Про молодіжні та дитячі громадські організації” (01.12.1998р., ст..3,7,8,9,10,11). - Закону „Про позашкільну освіту „ (2002р.), - Закону „Про освіту”(1999р.).

1.3. Учнівське самоврядування пропагує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями, з районною організацією на принципах взаємоповаги і толерантності, співпрацює з педагогами та батьками.

1.4. Організація утворюється та діє на основі добровільності та рівноправ’я ії членів, законності та гласності. Організація вільна у виборі напрямків своєї діяльності.

1.5. Організація має свою назву, Положення.Повна назва організації:- українською мовою: Актив Учнівської Молоді (АУМ) «Світ» .

2. Головна мета, принципи та напрямки діяльності організаціїї.

2.1. Головною метою є: активізація роботи організації шляхом обміну досвідом роботи, забезпечення інформаційного обміну та ділових контактів; забезпечення та захист прав та інтересів учнів; формування активної громадянської позиції, почуття відповідальності, свідомого ставлення кожного у вирішенні справ; виховання свідомого громадянина; навчання школярів науці управління через участь у місцевому самоврядуванні; проведення заходів, які сприяють патріотичному вихованню.

2.2. Принципи шкільного учнівського самоврядування: повага до особистої думки і гідності кожного члена самоврядування; колективність у роботі самоврядування та ії органів у поєднанні з особистою відповідальністю кожного члена самоврядування за виконання своїх обов’язків та доручень; виборність усіх керівних органів самоврядування; виховання підростаючого покоління в дусі цінностей демократичного гуманного суспільства.

3. Організація роботи та керівні органи самоврядування.

3.1. Найвищим керівним органом самоврядування є учнівські збори, які збираються 1 раз на рік.

3.2. Учнівські збори вважаються чинними, якщо в іх роботі брали участь не менш 2/3 делегатів класних організацій, які входять до складу самоврядування. Рішення зборів є дійсним, якщо за нього проголосували не менш 2/3 делегатів.

3.3. Учнівські збори: приймають, вносять зміни та доповнення до Положення про шкільне самоврядування; заслуховують та затверджують звіти; вирішують інші важливі питання, пов’язані з діяльністю шкільного самоврядування.

4. Постійними центрами шкільного самоврядування є:

4.1. Центр «Навчальний». Здійснює роботу, спрямовану на вироблення в учнів свідомого ставлення до навчання, бере участь у проведені предметних тижнів, місячників, олімпіад, конкурсів, проводить рейди – перевірки, контролює виконання домашніх завдань учнями, введення щоденників, збереження підручників, веде боротьбу з пропусками уроків.

4.2. Центр «Культурно - виховний». Здійснює контроль за поведінкою учнів на перервах, в їдальні, на шкільному подвір’ї, за чергуванням по школі і в класах, контролює пропуски учнями занять без поважних причин, запізнення на уроки, здійснює контроль за підготовкою учнів до уроків, керує проведенням культурно-масових заходів, проводить рейди – перевірки, організацією шкільних і класних вечорів, розподіляє між учнями доручення по підготовці цих заходів, організовує проведення конкурсів і оглядів самодіяльності, бере активну участь у патріотичному вихованні, у волонтерській діяльності.

4.3. Центр «Спортивно - оздоровчий». Пропагує здоровий спосіб життя, проводить профілактичну роботу по охороні життя і здоров’я дітей ,

залучає учнів і батьків до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи, бере активну участь у проведенні спортивних заходів, організації шкільних змагань, проведенні бесід про здоровий спосіб життя.

4.4 Центр «Інформаційний». Організовує випуск шкільних газет, слідкує за випуском «Голосу чергового», бере участь у підготовці та проведенні різноманітних конкурсів малюнків, поробок, присвячених різним заходам, надає допомогу педагогічному колективу школи у оформленні різноманітних стендів, надання матеріалів для стендів, проводить заходи, направлені на підвищення активної участі класних колективів у шкільному житті (випуск листівок, стіннівок, буклетів), призначає відповідальних з членів центру за випуск тих чи інших стіннівок, проведення конкурсів, несе відповідальність за своєчасний випуск шкільних газет.

4.6. Учнівське формування «Барвінкова країна» (1-4 класи).

Голова шкільного самоврядування:

  • Здійснює загальне керівництво учнівського самоврядування;

  • Готує і проводить засідання Ради;

  • Спрямовує роботу Ради;

  • Контролює роботу центрів;

  • Організує та проводить учнівські конференції.

Заступник голови:

Допомагає голові учнівського самоврядування у підготовці і проведенні засідань;

Контролює роботу центрів учнівського самоврядування;

Надає допомогу голові АУМ у організації та проведенні учнівських конференцій.

Секретар:

  • Забезпечує оперативне інформування учнів про рішення Ради Шкільного самоврядування;

  • На засіданнях Ради відповідає за виконану роботу;

  • Допомагає в оформленні документації.

Кiлькiсть переглядiв: 849

Коментарi