• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека
Бібліотека повна людей

Бібліотека

/Files/images/library.gif

Наш бібліотекар - Сятковська Алла Михайлівна


“Людина,для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною,збіднілою, спустошеною…”

В.Сухомлинський


Велика роль у формуванні творчої особистості відіграє книга і саме від того чи прищеплено любов до книги, чи сформовані навички роботи з книгою, залежить у подальшому зацікавленість дитини до знань, її потреба самостійному пошуку.

Книга – це мудрість минулих поколінь. Книга – це друг і порадник сьогодні. Книга – головний засіб навчання. Книжка – наш помічник, коли ми працюємо; товариш, коли відпочиваємо.

Шкільна бібліотека – це посередник між книгою і дитиною. Це осередок інформаційної, бібліографічної та виховної роботи з дітьми та педагогічним колективом. У реалізації освітніх завдань школи і функції шкільної бібліотеки важливою є співпраця педагогів та бібліотекаря. ЇЇ мета має бути підпорядкована вдосконаленню навчально-виховного процесу освітнього закладу. У сучасних умовах основними завданнями шкільної бібліотеки є:

· формування національної свідомості;

· виховання в учнів культури читання, уміння користуватися бібліотечними ресурсами;

· забезпечення повноцінного змісту навчального процесу;

· всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом пропаганди методичної літератури та інформації про неї.

Свою роботу бібліотекар спрямовує на забезпечення навчально-виховного процесу всіма формами та методами бібліотечного та інформаційного обслуговування користувачів бібліотеки. Інформування педагогічного колективу є пріоритетним у діяльності бібліотеки.

Шкільна бібліотека заснована в 1987 році. Основний бібліотечний фонд становить 12636 примірників, з них художня література – 6902 екземпляри, підручники – 5734 екземплярів, електронні видання – 33. Загальна кількість користувачів – 383, в тому числі учнів – 343.

Щорічно під час весняних канікул в школі проводимо акцію «Живи, книго!». Учнівським самоврядуванням створено актив бібліотеки, який відповідає за перевірку стану збереження підручників. До обов’язків активу входить також організація та проведення заходів акції «Живи, книго!»

З молодшими учнями на уроках трудового навчання ремонтуємо книги – даруємо їм «друге» життя.

В бібліотеці оформлено стенд «Живи, книго!», пам’ятки : «Правила користування книгою», «Правила гігієни читання», «Учням про роботу з книгою».

Екскурсії першого класу до бібліотеки знайомлять дітей з правилами користування нею, вимогами бережливого ставлення до книги «Дім, де живуть книги».

Для педагогів в бібліотеці оформлена постійно діюча книжкова полиця: «На допомогу вчителю», де представлено методичні розробки, програми та інформація про передовий педагогічний досвід.

В бібліотеці зібраний весь довідковий матеріал, яким користуються під час уроків як учитель , так і учні.

До підготовки і проведення відкритих уроків, масових заходів, приурочених до пам’ятних дат ,у бібліотеці організовуються книжкові виставки та перегляди літератури з певної тематики.

Співпраця шкільного бібліотекаря з педагогічним колективом має багато аспектів і може виявлятися

· у проведенні уроків позакласного читання;

· знайомства з правилами користування бібліотекою, книгою;

· бібліотечних уроків з прищепленням школярам навичок роботи з книгою.

Вчителі початкових класів пропонують учням на позакласне читання літературу за темами згідно з планом, бібліотекар допомагає підібрати літературу на задану тему.

Надихнути дітей на літературну творчість, дати їм основи літературних знань, покликані зустрічі з письменниками, що організовуються спільними зусиллями вчителів-філологів та бібліотекаря.

Підбиття підсумків конкурсу ведення читацьких щоденників, заходів, які проводяться до відзначення видатних подій з історії України, її культурного життя, ювілеїв письменників – усе це спільна робота педагогів та бібліотекаря.

Найбільш поширеною формою особистісного спілкування з юним читачем є бесіди, які проводить бібліотекар з першої зустрічі з користувачем.

З метою систематичної роботи з книгою як основним джерелом знань проводжу в усіх класах групові аналізи стану читання художньої літератури та індивідуально аналіз читацького формуляра.

Оформлено папки : “Казку складаю сам” “Проби пера”, Де діти викладають на папір свої творчі задуми.

Велика увага надається пошуку активних способів пропаганди літератури які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг. Це книжкові виставки: «Велична і свята , ти мати Україно» , «Руху правила єдині , знати їх усі повинні », «Великий народолюбець(180 років О.М.Нечуя-Левицького)”, “Шляхами українського козацтва, “, “Вони боролись за волю і свободу України ”(77 років УПА), “Гендерна рівність і права дітей” , “Велична і свята ти мати Україно!” , “Волинь-мій рідний край , душі священне джерело” (постійно діюче).

Бібліографічні огляди: “Збережи здоров’я на все життя”, “ Сухомлинський - дітям ” , “Історична доля України в національній літературі ”,”Дорогами і стежками козацтва ”,та книжкові полиці: “З народного напившись джерела”,” Поради королеви безпеки”, «Школа, це перш за все книга», «Здоровий спосіб життя — шлях до щастя і довголіття».

Користуються читачі і тематичними папками: «Українські письменники», «Учням про правове виховання», «Матеріали про міста і села Волині», «Видатні люди Волині», «Життя села».

Проведено вікторини : “Чи знаєте ви українську класику?” , для учнів 11 класу , “Що знаєте ви про здоров’я людини?” , для учнів 3 класу , “Чи знаєш ти звичаї та традиції українців” , для учнів 6 класу.

Години спілкувань :“Значення книги в житті людини” , в 5 класах , “Герої твої , Україно” , 6-А , “Шкідливі звички” , 10 клас , “Найцікавіше про Україну” , 5 класи .

Для учнів 2-4 класів було проведено аукціон загадок казкових героїв після показу казки “Телесик” на сучасний лад.

Презентація-перегляд для учнів 10 класу “Шкідливість наркотиків та тютюнопаління”.

В рамках місячника шкільних бібліотек , який пройшов під гаслом “Бібліотека Нової української школи простір для освітніх можливостей учня” , було проведено ряд заходів: проведено екскурсію в сільську бібліотеку: “Бібліотека повна дітей” . Бібліотекар розповіла про найбільшу бібліотеку України , та про значення книги в житті людини , проведено конкурс малюнків“Бібліотека очима дітей” , Флешмоб “Я і книжка” з учнями перших класів. Квест : “Острів скарбів” для 6-7 класів з учителем хімії .

Шкільна бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, це осередок мудрості та культури, берегиня людських знань.


Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 929

Коментарi